• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2487-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

برگزیدگان مسابقه "تاریخ و تئوری" هنر خوشنویسی معرفی شدند

برگزیدگان مسابقه تاریخ و تئوری هنر خوشنویسی که به مناسبت هفته خوشنویسی در شیروان برگزار شده بود،معرفی شدند .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فاروج، با اعلام این خبر افزود: پس از پایان هفته خوشنویسی و بررسی بیش از ٢٠٠ پاسخ ارسالی به انجمن خوشنویسان شهرستان شیروان، هشت برگزیده مسابقه تاریخ و تئوری هنر خوشنویسی معرفی شدند .

زهره بابائی، جریان سازی، آشنایی با تاریخچه و اصطلاحات رایج در خوشنویسی، شناسایی استعدادهای هنری جوانان و نوجوانان، معرفی توانمندی های آنها و توسعه و ترویج فرهنگ خوشنویسی را از اهداف این مسابقه برشمرد.

رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان شیروان در رابطه با اهمیت خط و خوشنویسی گفت: خط و خوشنویسی از جمله هنرهای سنتی ایرانیان است که از دیرباز در این سرزمین وجود داشته و هر بیننده ای را مجذوب زیبایی خود می کند.

علی رحیمی افزود: اما زیبایی و جنبه تزئینی خط تنها یک بعد این هنر است و بعد دیگر آن خوش خطی و خوانایی است که لازمه جامعه است.  برگزاری مسابقه تاریخ و تئوری هنر خوشنویسی بهانه ای برای یاد آوری این مهم و توجه اولیا و مربیان به امر خط دانش آموزان بود.

وی با اعلام اسامی برگزیدگان از جمله یاسین افر، مهسا سالخورده، محراب حسین پور، سروش حسین زاده، طیبه عصمتی، زکیه شفیق، زهرا عبدالهی و طهورا ظفری  گفت: با برگزاری مراسمی از برگزیدگان این مسابقه با اهدا جوایزی به رسم یاد بود قدردانی خواهد شد.

گفتنی است؛ این مسابقه به مناسبت هفته خوشنویسی ( هفته آخر مهر ماه ) توسط انجمن خوشنویسان شیروان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش شهرستان و به صورت غیر حضوری برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: