• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-5514-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

سن ابتلا به سرطان سینه در خراسان شمالی به 30 سال رسید

رئیس انجمن بیماران سرطانی خراسان شمالی(عطوفت) گفت: سن ابتلا به سرطان سینه در بانوان این استان به سن 30 تا 31 سال رسیده است.

حریری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه بیش از 300 نفر از افراد تحت پوشش این انجمن مبتلا به سرطان سینه هستند، افزود: اما بیشتر افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند در سن 76 سالگی قرار دارند.

وی با تصریح بر اینکه استرس و اضطراب یکی از علل مهم بروز این بیماری در زنان است، ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده از بیماران تحت پوشش این انجمن، بیشتر افرادی که به سرطان سینه مبتلا شده اند افرادی بوده اند که از همسر خود متارکه کرده اند.

حریری اظهار کرد: بانوانی که دیر صاحب فرزند می شوند و یا اشخاصی که دیر ازدواج می کنند و یا مدت زیادی مجرد باقی می مانند بیشتر در معرض ابتلا به این نوع از سرطان هستند.

وی با تاکید بر اینکه غربالگری و انجام معاینات توسط خود شخص بهترین راه جلوگیری از ابتلا به این بیماری است، توضیح داد: از هر پنج توده ایجاد شده در سینه بانوان چهار توده خوش خیم و یک توده ممکن است بدخیم باشد که با متوجه شدن زودهنگام، برداشتن توده و انجام یک دوره شیمی درمانی مرتب می توان آن را نیز به طور کامل درمان کرد.

رئیس انجمن بیماران سرطانی خراسان شمالی(عطوفت) در ادامه بر امر پیش گیری و غربالگری به منظور جلوگیری از بروز این بیماری در بانوان تاکید کرد.

وی همچنین با ببان اینکه فلوشیپ جراحی سرطان سینه در این استان انجام نمی شود، گفت: متاسفانه بیماران مبتلا به سرطان سینه در این استان مجبور هستند برای انجام جراحی های تخصصی به شهر مشهد مراجعه کنند و دوباره برای امر شیمی درمانی و پرتودرمانی به استان بازگردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: