• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3684-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

نماینده شرکت مگنت در ایران مطرح کرد:

روسیه مشتری پرو پا قرص انگور کلاهداری خراسان شمالی

نماینده شرکت مگنت در ایران و مدیر اجرایی شرکت بازار بین المللی ایران گفت: روسیه خواهان انگور کلاهداری خراسان شمالی به دلیل کیفیت بالای آن است.

علی درویش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه در سال جاری موفق به ارسال یک هزار و 300 تن انگور کلاهداری از این استان به کشور روسیه شده ایم، افزود: این استان ظرفیت صادرات بیش از این رقم را دارد اما باید در امر صادرات به نکات ویژه ای توجه شود.

وی با اشاره به اینکه کیفیت یکی از نکات مورد توجه کشورهای اروپایی است، ادامه داد: باید کارشناسان ترویجی سازمان جهاد کشاورزی قبل از اینکه میوه ها به بار بنشینند نکات مختلفی همچون تعداد دفعات کوددهی و سم دهی، زمان کوددهی و سم دهی، زمان هرس، زمان آبدهی درختان و ... را به کشاورزان آموزش دهند.

درویش اظهار کرد: طی سال جاری در تاکستان های شاهرود به این نکات توجه خاصی شد که این امر منجر به آن شد تا محصولاتی تولید شود که از لحاظ کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار داشت.

وی با اشاره به اهمیت بازارهای هدف بر روی بسته بندی محصولات تصریح کرد: از سوی دیگر باید به کشاورزان این آموزش ارائه شود که میوه های درجه یک و دو با یکدیگر در داخل سبدهای میوه قرار داده نشود که متاسفانه در این استان با این مشکل مواجه هستیم.

نماینده شرکت مگنت در ایران و مدیر اجرای شرکت بازار بین المللی ایران اظهار کرد: متاسفانه مشاهده شده میوه هایی که خراب هستند به همراه سایر میوه های سالم در یک سبد قرار داده می شود این درحالیست که می توان از میوه هایی با کیفیت پایین تر، در بازار داخل استفاده کرد.

وی توضیح داد: شرکت بازار بین المللی ایران با بکارگیری کاغذ سولفورینگ پد که ماده نگهدارنده است، می تواند خوشه انگور را تا شش ماه بدون هیچ تغییری نگه دارد و از نظر کارشناسان گیاه شناسی و قرنطینه قابل قبول است.

درویش اظهار کرد: در گذشته برای نگهداری و ماندگاری میوه از گوگرد استفاده می کردند که این امر از نظر وزارت بهداشت و قرنطینه گیاه شناسی مورد قبول نبود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: