• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-4687-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

طرح مرمت و مقاوم سازي مجموعه مفخم بجنورد تعيين تکليف شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به تعیین تکلیف طرح مرمت و مقاوم سازی مجموعه عمارت مفخم، گفت: این طرح در کمیته فنی مربوطه تصویب شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار کرد: برای طرح مرمت و مقاوم سازی عمارت و آیینه خانه مفخم بجنورد که بر اثر زلزله اردیبهشت ماه سال گذشته آسیب دیده بود، پیمانکار انتخاب و عملیات اجرایی آن نیز آغاز شده است.

یزدان پناه اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح را 5میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است و مابقی باید از محل استانی تأمین شود.

وی عنوان کرد: از آنجاییکه میزان خسارت‌های وارد شده به عمارت مفخم بیشتر است ابتدا این عمارت مرمت می‌شود و بعد از آن به مرمت آینه خانه مفخم پرداخته می‌شود.

وی با اشاره به طرح ساماندهی و احیای عمارت مفخم نیز گفت: تحویل بخشی از بیمارستان به این مجموعه تاریخی و بازآفرینی آن به شکل قدیم و اولیه از جمله آرزوهای دیرینه مردم بود که این موضوع با پیگیری‌های انجام شده و مساعدت مسئولان استان در حال تحقق است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی تصریح کرد: بیمارستان امام رضا(ع) بخشی از عرصه مجموعه مفخم است و طی چشم‌اندازی که تعریف کردیم باید تخلیه شود و در اختیار میراث‌فرهنگی قرار بگیرد که در آینده نزدیک نقطه گردشگری و میراث‌فرهنگی و بازار صنایع‌دستی استان خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: