• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-6284-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

ذره‌بین استاندارد خراسان شمالی بر روی مصالح ساختمانی دقیق‌تر می‌شود

مدیرکل استاندارد خراسان شمالی گفت: ذره‌بین استاندارد بر روی مصالح ساختمانی دقیق‌تر می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، فهمیه مهمان نواز در جلسه بررسی و کارشناسی همکاری های مشترک با نظام مهندسی ساختمان در راستای ساماندهی تولید، توزیع و مصرف مصالح ساختمانی با رویکرد ارتقا کیفیت بتن اظهارکرد: بتن به عنوان پرمصرف‌ترین مصالح ساختمانی شناخته شده است، صنعت بتن به رغم پیشرفت‌های مناسب، از فقدان نظارت کافی رنج می‌برد و متخصصان ما در این زمینه باید آگاه‌تر باشند. بدیهی است تحقق این امر به معنای ایجاد ساختمان‌های پایدار و مطمئن در برابر حوادث به ویژه زلزله در کشور و توجه به بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان‌ها است.

وي بيان كرد: مهندسان ناظر در زمينه جلوگيري از  استفاده از مصالح ساختماني نامرغوب و بي كيفيت نقش بسيار مهمي دارند، نظارت و دقت مهندسان ناظر در كنترل كيفيت مصالح مورد استفاده در ساختمان مي تواند گام موثري در افزايش عمر مفيدبناها و ساختمان هاي كشور باشد.

رجب زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی نیز در این نشست گفت:  استفاده از مصالح استاندارد يكي از مهم ترين و موثرترين عوامل در اقتصادي شدن امر ساخت و ساز است و در اين زمينه باید تلاش گردد تا در وهله اول از توليد مصالح غير استاندارد و بي كيفيت جلوگيري شود و در سطح بازار نيز با همت ساير دستگاه ها در صدد هستيم تا از عرضه محصولات بي كيفيت جلوگيري شود.

وی در ادامه گفت: رشد تكنولوژي درعصر حاضر سبب شده تا حرفه ها به سمت تخصصي ترپيش روند و امروزه مهندسان به عنوان قشرفرهيخته اي از جامعه نقش ارزنده اي در اجراي كارها به صورت تخصصي و فني دارند. ساخت و ساز و صنعت ساختمان نيز به نوبه خود سرمايه چشمگيري از جامعه رابه خود اختصاص داده است و در اين ميان نقش و جايگاه مهندسان بيش از پيش محسوس مي شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: