• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

«مقداد» نام آشنا برای دانش‌آموزان عشایر

مقداد باقرزاده یکی از معلمان برجسته مدارس عشایری خراسان شمالی گفت: معلم واقعی در مناطق محروم معلم می شود زیرا در آنجا با نیاز های اصلی دانش آموزان مناطق محروم آشنا می شود.

باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه در تدریس برای مدارس عشایری این استان را به صورت داوطلبانه آغاز کرده است، افزود: تا جوان هستم و توان دارم در مناطق محروم خدمت می کنم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شش پایه مقطع ابتدایی را تدریس می کند، ادامه داد: برای ارتقای امکانات آموزشی در مدارس عشایری تلاش های زیادی انجام شده است اما اعتبارات کم است و همچنان در این زمینه مشکل وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: کلاس درسی که در آنجا برای دانش آموزان تدریس می کنم یک کانکس  است اما برخی از دانش آموزان در خانه های گلی درس می خوانند و حتی بخاری برای آنان وجود ندارد.

باقرزاده درباره دریافت حقوق خود بیان کرد: حقوق معلم های عشایر بیشتر از معلم های دیگر است اما اگر علاقه ای به این کار نباشد، همان حقوق کم را می گیریم و در شهر ها تدریس می کنیم.

وی ادامه داد: 340 کیلومتر را با عشایر همراه می شویم و به استان گلستان می رویم و در آنجا تهیه نفت، محل اسکان، رفت وآمد و... به عهده معلم است و این یکی از سختی های کارمعلم های عشایری است.

وی با اشاره به اینکه تدریس برای دانش آموزان عشایری موجب شده تا خاطرات خوب و بد زیادی را برای ذهن های ما باقی بگذارد، توضیح داد: از بدترین خاطرات دوران کاری من روزی بود که از منطقه محروم راز و جرگلان روستای آیرقایه، قصد منتقل شدن به مراوه تپه را داشتم در آن روز دانش آموزان به قدری ناراحت بودند و که با تمام وجود اشک می ریختند و خود من نیز حال خوشی برای این جدایی نداشتم چراکه پنج سال با این کودکان زندگی کرده بودم و آنان نیز در کنار من بزرگ شده بودند.

باقرزاده یکی از خاطرات خوب خود را نیز اینگونه بیان کرد: بهترین لحظه کاری من روزی بود که چهار دانش آموز را به تهران بردم و از نزدیک با چند هنرمند ملاقات کردند، لحظه ای که یکی از هنرمندان، نارگل(دانش آموز عشایر) را در آغوش گرفت، نارگل به من نگاه کرد و پرسید، آقا معلم واقعیه؟ و من در آن لحظه بسیار خوشحال شدم که توانستم دل این دانش آموز را شاد کنم.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: