• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

270 خانواده در انتظار پذیرش فرزند از بهزیستی خراسان شمالی

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت:

37 کودک در سال جاری به فرزند خواندگی پذیرفته شدند.

زهرا زمانی فر در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با بیان اینکه بیشترین کودکانی که به فرزند خواندگی پذیرفته شدند تا شش سال بوده اند، اظهار کرد: بیشترین تمایل برای پذیرش فرزند زیر دو سال و دختر است.

وی در ادامه افزود: 270 خانواده در انتظار پذیرش فرزند هستند و باید تحقیقات کامل شود تا بتوانیم فرزندی را به آنان واگذار کنیم.

زمانی فر درباره شرایط زوجین برای پذیرش فرزند، خاطر نشان کرد: باید زوجین هر دو تمایل به پذیرش فرزند داشته باشند، سن زوجین بیش از 30 سال باشد،10 سال از زندگی مشترک آنان گذشته باشد، و همچنین وضعیت پزشکی، مالی و تحصیلی و... نیز بررسی می شوند.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی افزود: اگر خانمی بیش از 35 سال سن داشته باشد و قصد ازدواج نداشته باشد و شرایط پذیرش فرزند را داشته باشد می تواند اقدام کند و کودکی را به طور موقت به فرزند خواندگی قبول کند.

وی در خصوص شیرخوارگاه نیز خاطر نشان کرد: 40 کودک در حال حاضر در شیرخوارگاه هستند اما بیشتر این کودکان شرایط واگذاری ندارند.

زمانی فر افزود: کودکانی که در شیرخوارگاه هستند بیشتر دارای خانواده های بد سرپرست هستند و بعد از مدتی که شرایط خانواده ها مناسب شد کودکان به آنان تحویل داده می شود.

وی در ادامه اظهار کرد: در فصل زمستان آمار این کودکان بیشتر از فصول دیگر است از همین جهت شیرخوارگاه دارای روال دقیق و ثابتی نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: