• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-585-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت بجنورد:

مسئولان برای عبور از تنگناها به تفکر بسیجی روی بیاورند

امام جمعه موقت بجنورد گفت:   در هر عرصه‌ای که بسیج ظاهرشده نظام با سربلندی از آن مرحله عبور کرده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه خراسان شمالی،حجت الاسلام و المسلمین جعفری در اجتماع پنج هزار نفری بسیجیان استان در مصلی امام خمینی، گفت: بسیج در فضای، نهاد و قلمرو سازمان‌ها نمی‌گنجد بلکه تفکر و فرهنگی است که دارای ریشه‌های عمیق و مؤثر است.

وی در ادامه افزود: بیداری اسلام از جمله تفکرات بسیجی در جهان اسلام است. فرهنگ بسیجی، ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم، دشمن‌شناسی و بیداری اسلامی است.

امام جمعه موقت بجنورد،بسیج را ازجمله میراث‌های متعدد و اقدامات مهم امام راحل دانست و افزود: یکی از تدابیر امام برای تثبیت موقعیت نظام جمهوری اسلامی و عبور از مشکلات و چالش‌ها و صدور انقلاب طراحی و ایجاد بسیج بود.

جعفری در ادامه اظهار کرد: مهم‌ترین، مؤثرترین، کارآمدترین نهاد و تفکر در خدمت انقلاب اسلامی با ایجاد بسیج معرفی شد و اگر این مجموعه وجود نداشت چالش‌های در برابر نظام مشخص نبود.

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی با تشریح نقش بسیج در دوران ابتدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: نقش بسیجیان در تثبیت حاکمیت دینی در ابتدای انقلاب و همچنین حضور پرشور در جبهه‌های حق علیه باطل و شکست دشمنان مشخص است.

وی حضور بسیجیان در فاز عمرانی پس از جنگ و دوران سازندگی را اقدام دیگر بسیج در طول سال‌های انقلاب برشمرد و افزود: برای عبور از تنگناها و مشکلات اقتصادی معتقدیم که بسیج می‌تواند با تفکر و مکتب خود سرافرازانه و سربلندانه و باعزت و افتخار ملت را از مشکلات عبور دهد .

جعفری همچنین بسیج را نیرویی آماده و بدون توقعات مالی و خدمتگزار نظام توصیف کرد و ادامه داد: دستاورد تفکر بسیج افول دشمنان است و جهان استکباری اکنون در تلاش است تا در منطقه غرب آسیا با ایجاد جنایت و قحطی مردمان بی‌گناه را اسیر مرگ کند و وجدان‌های خفته حقوق بشری نیز از خواب بیدار نمی‌شوند.

وی تفکر انقلابی بسیجی را اثربخش‌ترین عامل در جهت جلوگیری از تجاوزات حقوق بشری علیه جهان اسلام دانست و افزود: در هر عرصه‌ای که بسیج ظاهرشده نظام با سربلندی از آن مرحله عبور کرده است .

وی همچنین با اشاره به مقاومت مردم یمن و گروه انصار الله در این کشور گفت: این اقدامات همچون حزب‌الله لبنان و جریان مقاومت در بحرین و سوریه و عراق الهام گرفته از فرهنگ و تفکر بسیجی به‌عنوان میراث بزرگ امام راحل است .

امام‌جمعه موقت بجنورد در خاتمه گفت: همه مسئولین برای عبور از تنگناها باید به تفکر بسیجی روی بیاورند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: