• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1184-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی از وجود 478 هکتار بافت فرسوده در استان خبر داد

سرپرست معاونت بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: در مجموع 478 هکتار بافت فرسوده در استان خراسان شمالی داریم .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی خراسان شمالی جواد عمادیان فر اظهار کرد: مساحت بافت فرسوده در بجنورد ۱۵۴ هکتار، اسفراین ۱۰۵ هکتار، شیروان ۱۲۰ هکتار، گرمه ۲۰ هکتار و جاجرم ۷۹ هکتار است که مطالعات شهر بجنورد ، اسفراین و شیروان در سال ۸۶ و گرمه و جاجرم نیز در سال 94 انجام شده است. در مجموع حدود ۴۷۸ هکتار بافت فرسوده در استان داریم .

وی درباره وضعیت پروژه‌های بازآفرینی استان گفت: براساس برنامه اجرایی  هفت محله در خراسان شمالی در دستور کار برای موضوعات بازآفرینی می باشد  که از این تعداد چهار  پروژه در شهربجنورد و سه پروژه در شهر شیروان است

عمادیان فر با برشمردن این پروژه‌ها افزود: احداث فضای سبز عمومی، بهسازی معابر صادقیه، سرای محله مطهری و احداث پارک در محله باقرخان (2)بجنورد از جمله این پروژه‌ها هستند .

وی درباره پروژه‌های شهر شیروان نیز بیان کرد: سه پروژه نیز در شهر شیروان داریم که تامین ساماندهی روشنایی ، بهسازی معابر و ساماندهی مسیل در زمین‌های موسوم به کشوری، از جمله این پروژه‌ها به شمار می‌آیند .

عمادیانفر در خصوص  وضعیت اعتبارهای پروژه‌های بازآفرینی استانی گفت: کل مبلغ قرارداد برای هفت پروژه با دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار است. برخی پروژه‌ها با ۸۰ و ۹۰ درصد و برخی با ۳۰ یا ۴۰ درصد  پیشرفت فیزیکی داشته‌اند. در جلسات مقرر شده است که پیمانکاران نسبت به فعالسازی پروژه‌ها اقدام کنند تا هر چه زودتر به مرحله بهره‌برداری برسند .

سرپرست معاونت بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی خراسان شمالی درباره پروژه‌های نزدیک به بهره‌برداری نیز افزود: احداث پارک باقرخان بجنورد ۹۰ درصد، فضای عمومی در صادقیه بجنورد ۸۰ درصد و بهسازی معبر صادقیه بجنورد ۷۰ درصد و بهسازی معابر در شیروان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: