• جمعه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه بجنورد:

وابستگی به ابر قدرت ها برای جامعه اسلامی ننگ است

امام جمعه بجنورد گفت: وابستگی به ابر قدرت ها برای جامعه اسلامی ننگ است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حجت الاسلام والمسلمین ابولقاسم یعقوبی در آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه با بیان اینکه مقام معظم رهبری به عدم وابسنگی به ابر قدرت ها تاکید داشتند، افزود: صحبت مقام معظم رهبری با مسلمانانی بود که گرفتار ابرقدرت ها شدند که آنها اگر می خواهند با عزت زندگی کنند باید به ولایت اسلام باز گردند.

وی اظهار کرد: حمایت آمریکا، حمایت از طاغوت است و برای کسی سودی نخواهد داشت، آن ها روش مناسبی برای الگو برداری نیستند و این برای کشورهای مسلمان ننگ است که بگویند بدون حمایت ابر قدرت ها نمی توانیم زندگی کنیم.

یعقوبی خاطر نشان کرد: حکومت طاغوت از نور به سوی تاریکی هدایت می کند اما آنانی که حکومت اسلام را پذیرفتند از تاریکی به سوی نور هدایت می شوند.

وی عنوان کرد: یکی از دلایلی که زندگی در دنیای اسلام سخت شده است این است که از ولایت الله فاصله گرفتیم.

خطیب نماز جمعه بجنورد با اشاره به سالگرد شهادت شهید مدرس، ادامه داد: امام خمینی(ره) شیفته شهید مدرس بودند و شهید مدرس اولین شخصی بود که عینیت سیاست و دیانت را مطرح کرد.

وی تصریح کرد: قبل از حضور شهید مدرس همه بیان می کردند سیاست از یک سو و دیانت از سوی دیگر حرکت می کند اما شهید مدرس ثابت کرد که سیاست و دیانت در کنار هم هستند.

یعقوبی تاکید کرد: انقلاب ثمره تفکر شهید مدرس است، خون افرادی همچون شهید مدرس پای انقلاب ریخته شده است و از همین جهت بسیار با ارزش است و باید قدر این انقلاب و زحماتی که در گذشته کشیده شده است را بدانیم.

وی توضیح داد: شهید مدرس در زمان حیات خود بیان می کرد که برای تهیه لزومات زندگی خود نباید به ابر قدرت ها وابسته باشیم و باید در تمام حوزه روی پای خودمان بایستیم.

امام جمعه بجنورد اظهار کرد: تمام مسئولان و مردم باید، شهید مدرس را الگوی خود قرار دهند و اسلام ناب را باور داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: