• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد:

فعالیت فقط 28 کتاب فروشی در خراسان شمالی

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از فعالیت 28 کتابفروشی در این استان خبر داد و گفت: این استان با مشکل فعالیت کم کتابفروشی به لحاظ کمی و کیفی مواجه است.

رضارضایی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان شمالی، اظهار کرد: 12 کتابفروشی در بجنورد در حال فعالیت هستند که کتاب فروشی های استان نیازمند رشد از نظر کمی و کیفی هستند.

وی در ادامه افزود: دغدغه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز، افزایش فضاهای فرهنگی و کتابفروشی ها است به این جهت که مردم استان مشکلی برای دسترسی نداشته باشند و بتوانند نیازهای خود را از فضاهای فرهنگی تامین کنند.

رضایی عنوان کرد: در سال های جدید"شهر کتاب" در کوچه حسینه جاجرمی و" کتاب فروشی ماه" واقع در خیابان چمران از کتاب فروشی هایی هستند که فاخر مورد پسند اکثریت هستند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بیان کرد: برای رونق بخشیدن به فعالیت کتابفروشی ها طرح تابستانه، پاییزه و ایرانه اجرا می شود که در این طرح مردم با 25 درصد تخفیف کتاب ها را خریداری می کنند و یارانه ی آن از طریق دولت به حساب کتابفروشی ها واریز می شود.

به گفته وی، یکی دیگر از حمایت های دولتی از کتاب فروشی های این است که اگر کتابفروشی پروانه کتاب فروشی معتبر داشته باشد می تواند تا سقف 300 میلیون تومان تسهیلات دریافت کند.

رضایی تاکید کرد: برای افزایش علاقه مندی مردم به مطالعه تنها افزایش کتابفروشی ها نمی تواند اثر گذار باشد جزو برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که تا سال 1400 تمام موسسات فرهنگی توسعه پیدا کنند.

وی گفت: هدف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان این است که تعداد کتاب فروشی های استان به 40 کتاب فروشی ارتقاء یابد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهار کرد: کافه کتاب هایی نیز در استان فعالیت می کنند که این مسئله می تواند باعث علاقه مندی مردم به مطالعه کتاب شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: