• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک جامعه شناس مطرح کرد:

بی انگیزگی در فرزند آوری از پیامدهای تاخیر در ازدواج جوانان

یک جامعه شناس گفت:

دیر ازدواجی باعث بی انگیزگی در فرزند آوری می شود.

مهدی نوری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه دیر ازدواج کردن جوانان مشکلات فرهنگی زیادی را ایجاد می کند، ادامه داد: فلسفه اصلی ازدواج این است که جامعه، جمعیت مورد نیاز خود را تکمیل کند و اگر این کار انجام نشود جامعه رو به پیری پیش خواهد رفت و مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت.

وی در خصوص نبود موقعیت مناسب برای ازدواج دختران، بیان کرد: زمانی که ازدواج جوانان به تعویق بیفتد و نیازهایشان از نظر عاطفی و جنسی برطرف نشود معضل های اجتماعی فراوانی را به وجود می آید.

نوری با بیان اینکه خانواده ها نباید به دختران دم بخت خود برای تاخیر در ازدواج سرکوفت بزنند، تاکید کرد: این کار سبب بدتر شدن اوضاع جوانان می شود و اگر به روحیه جوانان لطمه ای وارد شود، جوانان به فعالیت های نامناسب رو می برند.

به گفته وی خانواده ها باید نقش حمایتی را برای فرزندان خود داشته باشند و زمان مجردی آنها را برایشان غنیمت شمارند و از آنها بخواهند به فکر پیشرفت و تحصیل خود باشند.

نوری عنوان کرد: خانواده ها باید دید خود را تغییر دهند و با اجبار به ازدواج مشکلات بزرگتری را پیش نیاورند.

وی بیان کرد: برخی از ازدواج ها اگر اتفاق نیفتد بهتر است زیرا پیامد هایی مانند، طلاق، مشکلات خانوادگی و... را به دنبال خواهد داشت.

نوری در خاتمه یادآور شد: دختران و پسران چشم بسته تن به ازدواج ندهند و شناخت لازم را از یکدیگر داشته باشند که اگر این موضوع رعایت شود بسیاری از مشکلات میان زوج ها نیز برطرف می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: