• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کارشناس مناسب سازی اداره کل بهزیستی استان:

معابر عمومی خراسان شمالی برای دسترسی معلولان استاندارد نیست

کارشناس مناسب سازی اداره کل بهزیستی استان گفت: معابر عمومی خراسان شمالی برای دسترسی معلولان، استاندارد نیست.

خورشید آموزگار در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به مناسبت روز جهانی معلولان با بیان اینکه استاندارد سازی مناسب برای معابر استان به منظور استفاده از معلولان انجام نشده است، ادامه داد: با وجود اینکه شهرداری ادعای این را دارد که کارهای بسیاری انجام داده است اما از نظر کیفی مناسب نیست.

وی در ادامه افزود: ایجاد دسترسی در برخی از مناطق استان برای معلولان انجام شده است اما معلولان به تنهایی نمی توانند از فضای ایجاد شده استفاده کنند و باید همراهی در کنار آنان باشد.

آموزگار در خصوص تعداد معلولان استان اظهار کرد: 21 هزار و 144 معلول در استان وجود دارد که از این تعداد هشت هزارو 942 نفر معلول جسمی و حرکتی، پنج هزارو285 معلول ذهنی، هزار و746 معلول روانی، دو هزارو 165 معلول شنوایی، دو هزارو 197 معلول بینایی، 809 معلول صوت و گفتار است.

وی با بیان اینکه اگر معلولان نیاز به دسترسی مسکن داشته باشند می توانند به بهزیستی اطلاع دهند، تاکید کرد: سالانه هر معلول چهار میلیون و400 هزار تومان برای مناسب سازی مسکن می تواند استفاده کند.

کارشناس مناسب سازی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی عنوان کرد: دو میلیون و200 هزار تومان جهت مناسب سازی خودروی معلولان نیز سالانه اختصاص می یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: