• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-286-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

رئیس ​جهاددانشگاهی خراسان شمالی:

گسترش خدمات جهاددانشگاهی در شهرستان‌ها از اولویت‌هاست

رئیس ​جهاددانشگاهی خراسان شمالی گفت: این نهاد از ظرفیت های اصلی نظام است و با هم افزایی با سایر دستگاه ها می تواند نیازها را مرتفع کند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، دکتر رضا شاهین فر، با اشاره به اظهار لطف مقام معظم رهبری نسبت به جهاددانشگاهی که آن را از معدود رویش های اصلی خود انقلاب دانسته اند، افزود: معظم له حرکت این نهاد را به حرکتی گلخانه ای تعبیر کرده اند که جامعه از برکات آن منتفع می شود.

وی افزود: جهاددانشگاهی در استان خراسان شمالی، برنامه های گسترده ای در حوزه های مختلف، طرح ریزی کرده است که به توسعه استان کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به خدمات جهاددانشگاهی در بخش‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اظهار کرد: رسالت این نهاد از ابتدا با امور فرهنگی عجین بود و از سال های ابتدایی پیروزی انقلاب به عنوان رابط میان مراکز علمی و صنعت تاسیس و فعالیت خود را آغاز کرد.

دکتر شاهین فر با بیان اینکه جهاددانشگاهی در حوزه‌های آموزش و پژوهش با رویکرد پرکردن خلاءهای موجود در کشور ورود کرد، ادامه داد: جهاددانشگاهی از همان ابتدا نیازها را مطالعه و نقاط ضعف و قوت داخل را احصاء و با همکاری دانشگاه‌ها خلأها را پر کرد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی با مراکز بسیاری در بخش های مختلف از جمله فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم انسانی، هنر، علوم پزشکی و ... به ارائه خدمات پرداخته است، اظهار کرد: از جمله موفقیت های جهاددانشگاهی در حوزه درمان سرطان و سلول های بنیادی است، که کشور ما در این حوزه رتبه تک رقمی در جهان دارد و این بخش از فعالیت جهاددانشگاهی مورد تمجید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است.

شاهین فر ادامه داد: در کشور ما، جهاددانشگاهی یکی از ظرفیت های اصلی نظام است و قابلیت شناسایی و شکوفا کردن ظرفیت های داخلی را دارد که اگر مورد حمایت مسئولین قرار گیرد می تواند نیازهای کشور را در داخل مرتفع سازد.

عضو هیات علمی جهاددانشگاهی با بیان اینکه این نهاد مبتکر مباحث کارآفرینی در کشور است به تشریح طرح الگوی نوین مشاغل خانگی پرداخت و گفت: در راستای اجرای این طرح که با همکاری وزارت کار اجرا می شود، افراد برای موفقیت در بازار کار حمایت می شوند و زمینه اتصال فعالان مشاغل خانگی با برندهای معتبر ملی و بین المللی برای تبلیغ و خرید تضمینی تولیدات فراهم می شود.

شاهین فر افزود: با توجه به اتکا به  ۱۴۶  مرکز آموزش تخصصی و پژوهشگاه ها و پژوهشکده هایی با برند بین المللی از جمله رویان و وجود مراکز مورد وثوقی چون خبرگزاری های ایسنا، ایکنا و مرکز افکارسنجی ایسپا، شهرستان ها نیز باید از این خدمات بهره مند شوند.

وی در ادامه از راه اندازی اولین مرکز ناباروری در خراسان شمالی با مشارکت جهاد دانشگاهی و علوم پزشکی خراسان شمالی در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر شاهین فر همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی خانواده سالم با مشارکت دادگستری و دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی را از طرح های موفق ذکر کرد و افزود: در قالب این طرح زوجین پیش از ازدواج از دوره های آموزشی و مشاوره ای برخوردار خواهند شد که در ازدواج پایدار و کاهش طلاق مثمرثمر است.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی در ادامه با تاکید بر لزوم بهره مندی شهرستان ها از خدمات این نهاد اظهار کرد: نگاه ویژه بنده ایجاد فرصت برای بهره مندی سایر شهرستان ها علاوه بر مرکز استان از خدمات است.

فرماندار شیروان نیز در این جلسه با بیان اینکه بحث معیشت و اشتغال مهمترین مشکلات در جامعه فعلی است، افزود: با بهره گیری از ظرفیت مراکزی همچون جهاد دانشگاهی، مرکز رشد و ... و با کمک مردم و حمایت دولت می توانیم زیرساختهای خوبی در حوزه اشتغال و کارآفرینی ایجاد کنیم.

امین رضا مرآتی با بیان اینکه باید با ایده های نوین سرمایه گذاری آشنا بشویم و نگاه نو در حوزه کارآفرینی داشته باشیم، ادامه داد: اولویت خرید ادارات شیروان باید از تولیدات داخل شهرستان باشد و ادارات باید با خرید محصولات تولیدی داخل شهرستان، زمینه ایجاد و حفظ اشتغال را داشته باشند.

وی با بیان اینکه دهه فجر امسال باید جشن باشکوه تر از سالهای گذشته برگزار شود گفت: اطلاع رسانی اقدامات و دستاوردهای دولت تدبیر و امید و نظام در کنار بیان مشکلات باید از اولویت های کاری و اداری مدیران باشد.

امام جمعه شیروان نیز در این جلسه با بیان اینکه حق حاکمیت تمام هستی با خداوند متعال است گفت: امروز یه برکت خون شهدا و نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور ما در سایه وجود ولایت فقیه و قانون اساسی به خوبی مدیریت می شود.

حجت الاسلام حسین کوثری با اشاره به مشکلات اقتصادی و ‌... موجود در فضای جامعه و بین مردم گفت: مدیران جلسات هفتگی داخلی داشته باشند و کارمندان را نسبت به تکریم شایسته ارباب رجوع توجیه کنند.

نماینده ولی فقیه در شیروان با اشاره به اینکه مسئولین باید اقدامات انجام شده توسط نظام و انقلاب را برای مردم تشریح کنند افزود: قطعا با این اقدام جلوی بسیاری از توطئه دشمنان گرفته خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: