• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-2187-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

پرداخت تسهيلات براي توسعه واحدهاي بومگردي روستايي خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از پرداخت تسهیلات به منظور توسعه واحدهای بومگردی روستایی بر اساس تفاهم نامه بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار کرد: این تسهیلات با هدف تقویت بومگردی و در جهت ارتقای اثر‌بخشی فعالیت‌های بین سازمانی از طریق ایجاد و توسعه واحدهای بوم‌گردی در روستاهای مستعد گردشگری پرداخت می شود.

یزدان پناه افزود: میزان تسهیلاتی که برای احداث واحدهای بومگردی پرداخت می شود 25 میلیون تومان با سود پنج درصد و بازپرداخت 15 ساله و برای متقاضیان تعمیر و مرمت واحدهای بومگردی 15 میلیون تومان با بازپرداخت 5 ساله است.

وی عنوان کرد: افرادی که از اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری مجوز اقامتگاه بومگردی و یا مسافرکاشانه داشته باشند، با معرفی این اداره کل می توانند این تسهیلات کم بهره را دریافت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به اینکه در حال حاضر 30 اقامتگاه بومگردی در استان فعالیت دارند، گفت: اقامتگاه های بومگردی فرصتی برای توسعه پایدار گردشگری است که در تلاش برای رونق این بخش ار گردشگری در استان هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: