• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-5714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

راه اندازی 770 طرح اشتغال برای مددجویان خراسان شمالی در حوزه صنایع دستی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان شمالی گفت: در حوزه صنایع‌دستی ۷۷۰ طرح فعال در حال اجرا است که ۷۰۰ مورد آن به تولید قالی و گلیم اختصاص دارد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره)، پور رمضانی بابیان اینکه طرح‌های صنایع‌دستی یکی از محورهای توسعه اشتغال خانگی محسوب می‌شود، گفت: توجه به صنایع‌دستی و توسعه آن بین مددجویان از جمله زنان سرپرست خانوار، توانسته تأثیرات به سزایی در توانمندی و خودکفایی خانواده‌ها داشته باشد. 

وی با یادآوری اینکه در هشت  ماه نخست امسال ۴۳ طرح صنایع‌دستی برای مددجویان راه‌اندازی شده است، بیان کرد: در این بخش ۴۳۴ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است. 

معاون اشتغال خودکفایی کمیته امداد خراسان شمالی بیان کرد: مددجویان این نهاد در حوزه صنایع‌دستی در رشته‌های گلیم‌بافی، چادرشب دوزی، کلاه کرکی، عروسک‌سازی، نمدمالی، معرق، مشبک، خیاطی تزیینی، ‌گلدوزی، گل‌سازی، ظریف دستی، طراحی، گرافیک، تابلو فرش، ساخت مبلمان در حال فعالیت هستند. 

وی با اشاره به اینکه ۷۷ تخته فرش توسط مددجویان این نهاد طی امسال تولیدشده است، ادامه داد: ارزش این دست بافته‌ها بیش از ۲۱۵ میلیون تومان بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: