• دوشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-586-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

همزمان با دهه مبارک فجر؛

فاز نخست مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی خراسان شمالی به بهره برداری رسید

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، فاز نخست مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی خراسان شمالی به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، استاندار خراسان شمالی در آئین افتتاح این مرکز اظهار کرد: راه اندازی کامل پروژه مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی را حمایت خواهیم کرد.

دکتر محمدعلی شجاعی افزود: حوزه بهداشت و درمان خراسان شمالی نیازمند توسعه کمی و کیفی است که راه اندازی مرکز درمان ناباروری یکی از این نیازها بود.

وی تاکید کرد: ملاک عمل، نیروی تخصصی مجرب و تجیهزات است که وظیفه ما حمایت برای تامین آنهاست.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به اینکه مرکز درمان ناباروری با همکاری جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی در استان راه اندازی شده است، افزود: یک جلسه تخصصی برگزار و نیازمندی های پروژه را احصاء خواهیم کرد.

شجاعی با بیان اینکه علاوه بر فاز نخست مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی، از طرح انجمن یاوران وقف سلامت نیز با همکاری این نهاد و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، رونمایی شد، اظهار کرد: از رونمایی این طرح خرسند هستیم چرا که با کمک خیران می توان داشته های استان را تقویت کرد.

استاندار خراسان شمالی افزود: آرزو می کنیم این طرح وقفی که امروز رونمایی شد، حضور خیران را پررنگ تر کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی امروز 244 پروژه در بخش های مختلف با هزینه کرد اعتبار 120 میلیارد تومان در شهرستان بجنورد به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح شد، تاکید کرد: یکی از این پروژه ها منطقه ویژه اقتصادی بجنورد است که راه اندازی این واحد کمک زیادی در جذب سرمایه گذار خواهد کرد.

دکتر رضا شاهین فر، رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی نیز در این آئین گفت: این مرکز نخستین مرکز درمان ناباروری استان و در قالب مجتمع سلامت خانواده است که فاز اول آن شامل ارائه خدمات IUI ، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و در مساحت 950 متر مربع به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه تاکنون معادل سه میلیارد تومان برای ساختمان و تامین تجهیزات این مرکز تامین شده است، افزود: برای راه اندازی فاز دوم که در آن خدمات IVF ارائه خواهد شد 6 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی افزود: تکمیل تجهیزات این مرکز و ارائه خدمات درمانی هزینه بالایی دارد که امیدواریم با حمایت های استانی و مشارکت خیرین بتوانیم با راه اندازی فاز دوم خدمات را به طور کامل ارائه نماییم.

شاهین فر گفت: هدف این است خدمات درمانی به استان و به کشور ترکمنستان ارائه شود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از تندیس انجمن یاوران وقف سلامت خراسان شمالی، که با همکاری جهاددانشگاهی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تاسیس شده است، رونمایی شد.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: