• دوشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-1287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

جامعه به تولید آثار متعهد نیاز دارد

سرپرست معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: تولید آثار متعهد از نیازهای اصلی جامعه است.

ابوالحسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه 20 فروردین سالروز شهادت شهید آوینی است، اظهار کرد: آثار هنری شهید آوینی به عنوان آثار متعهد در جامعه هنری شناخته می شود و باید در جامعه امروز نیز به این مسئله بسیار توجه شود و هنرمندان به سوی تولید آثار متعهد باشند.

وی در رابطه با تعریف آثار متعهد، عنوان کرد: آثار متعهد آثاری هستند که براساس چارچوب ها و موازین دینی و اخلاقی باشند و چارچوب های ساختاری و محتوایی مشخصی داشته باشند.

سرپرست معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بیان کرد: آثار شهید آوینی در زمان جنگ و دفاع مقدس تاثیرات بسیاری مثبتی در جامعه هنری در دنیا داشت که این مسئله در اشاعه فرهنگ انقلاب اسلامی بسیار موثر بود.

حیدری افزود: به نگاه شهید آوینی و اهداف وی باید بیشتر از این توجه شود که هرچقدر به این نگاه نزدیکتر شویم، آثار متعهد بیشتری در جامعه خواهیم داشت.

به گفته وی آموزش و انتقال درست مفاهیم به جوانان موجب می شود که راه درستی را در عرصه تولید آثار هنری انتخاب کنند و جوانان باید بدانند آثاری ماندگاری بیشتری دارند که آثار متعهد باشند.

سرپرست معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی تاکید کرد: علاقه مندان به حوزه هنری باید از همان ابتدا مسیر درستی را انتخاب کنند تا آثار ماندگار و متعهدی را مانند آثار شهید آوینی تولید کنند و برای نسل های آینده نیز این آثار اثر گذار باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: