• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-2087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بجنورد:

خدمات ارائه شده از سوی دکتر شادلو فراموش شدنی نیست

رئیس کمیسیون شورای اسلامی شهر بجنورد گفت:  خدمات ارائه شده از سوی دکتر شادلو فراموش شدنی نیست.

ابراهیم امانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه در شب گذشته دکتر امان الله شادلو دارفانی را وداع گفت، اضافه کرد: جای خالی دکتر شادلو در استان کاملا مشهود است و ایشان در دل مردم استان جای دارند و هیچگاه کارهایی که برای مردم استان انجام داده اند از ذهن مردم خارج نمی شود.

وی با یادآوری این مسئله که دکتر شادلو از اولین متخصصان و جراحان در کشور و استان بوده اند، ادامه داد: دکتر شادلو به رغم  برخی از افراد که بعد از تحصیل در خارج از کشور و شهرهای مراکز کشور به کار خود ادامه می دهند، وی به استان خود برگشتند و با تمام مشکلات و در بدترین شرایط به مردم استان خدمت رسانی کرده اند.

امانی با بیان اینکه هزاران نفر در خراسان شمالی توسط دکتر شادلو و بدون هزینه درمان شده اند، تصریح کرد: دکتر شادلو از معدود افرادی بودند که به طور جد به فکر نیازمندان بودند و حتی بسیاری از بیماران را هزینه دارو آنها را تقبل می کردند تا بیماران درگیر بیماری نباشند.

عضو شورای شهر بجنورد در پاسخ به این سوال که آیا خیابانی به نام دکتر شادلو نامگذاری می شود، گفت: بزرگانی مانند دکتر شادلو به نامگذاری خیابان ها نیاز ندارند اما مردم و به خصوص جوانان به تجلیل، نامگذاری خیابان ها و خاطره های این بزرگان نیازمند هستند و اگر این کارها انجام شود بزرگان ما و کارهایشان در تاریخ ماندگار خواهد بود.

امانی عنوان کرد: تفرجگاه بش قارداش از املاک پدری دکتر شادلو بوده است که وی این محل را به مردم استان خود اهدا کرد و در حال حاضر تبدیل به محلی شده است که از تمام دنیا در این تفرجگاه حضور پیدا می کنند و ثبت ملی نیز شده است.

عضو شورای شهر بجنورد با اشاره به اینکه خدمات دکتر شادلو به مردم استان بسیار زیاد بوده است، افزود: دکتر شادلو در تمام حوزه ها اعم از پزشکی، آموزشی و... بیش از نیم قرن خدمت رسانی کرد و خدمات اوی برای مردم استان بسیار با ارزش است.

به گفته وی تجلیل از این بزرگان یک وظیفه ای است که باید به خوبی انجام شود و یاد خاطره اینگونه چهره های برجسته در استان نیز باید زنده بماند و در خراسان شمالی کم نیستند افرادی که خدمات آنها برای مردم با ارزش بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: