• سه شنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-2887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان شمالی:

کارکرد مسابقات مناظره دانشجویی نهادینه‌سازی سبکی نو از گفتمان اسلامی- ایرانی در دانشگاه‌هاست

مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان شمالی کارکرد مسابقات مناظره دانشجویی را نهادینه‌سازی سبکی نو از گفتمان اسلامی- ایرانی در محیط‌‌‌‍های دانشگاهی دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، الهام آزادزاده در نشست توجیهی هشتمین دور مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان اظهار کرد: هدف در این مسابقات، تحقق مباحثه ای رودرو، منطقی و روشمند بر مبنای تحقیقات علمی با نگاهی نقادانه است.

وی افزود: در این راستا با فراهم سازی محیطی امن برای بیان آزادانه و ناصحانه اندیشه ها در محیط های علمی و دانشگاهی برای تقویت و نهادینه سازی سبک اسلامی و ایرانی تعامل گفتمانی در فضایی آرام، عقلانی و منطقی تلاش شده است.

وی ادامه داد: تلاش می شود با تقویت ساز و کار تولید اندیشه در این مسابقات، به سمت تولید محتوا و گفتمان سازی محتوایی پیش رویم.

آزادزاده در ادامه با تشریح فرآیند مرحله استانی هشتمین دور مسابقات ملی مناظره دانشجویی در استان خراسان شمالی گفت: در این دور از مسابقات 16 تیم از دانشگاه های استان تشکیل شده است و از هفته اول اردیبهشت 97، رقابت‌ها آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه تیم های رقیب با موضع مخالف و موافق در خصوص گزاره مشخص مناظره می کنند و هر مناظره با حضور اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه داوری می شود، خاطرنشان کرد: تیم برنده مسابقات به مرحله منطقه ای و سپس مرحله کشوری راه خواهد یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: