• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-4114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رقابت 17 هزار و 43 نفر در کنکور سال جاری در خراسان شمالی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی از شرکت 17 هزار و 43 نفر در کنکور سال جاری خبرداد.

عباس سعیدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه تعداد شرکت کنندگان کنکور در استان 14 هزار و 877 نفر بودند، اضافه کرد: کنکور سال جاری از 13 تا 14 تیرماه برگزار می شود که از این تعداد شرکت کننده، 9 هزار و 949 نفر زن و هفت هزار و 94 نفر مرد هستند.

وی در رابطه با شرکت کنندگان روز پنج شنبه 13 تیرماه سال جاری، بیان کرد: در رشته های علوم ریاضی و فنی 417 نفر زن و هزار و 83 نفر مرد و علوم انسانی دو هزار و 273 نفر زن و هزار و 712 نفر مرد شرکت کرده اند که صبح روز پنج شنبه در آزمون حضور خواهند داشت.

سعیدی ادامه داد: در گروه هنر که عصر روز پنج شنبه برگزار می شود، هزار و 114 نفر زن و 489 نفر مرد شرکت کرده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی بیان کرد: در روز جمعه 14 تیرماه سال جاری نیز در رشته علوم تجربی چهار هزار و 875 نفر زن و دو هزار و 887 نفر مرد شرکت کرده اند.

به گفته وی عصر جمعه نیز شرکت کنندگان در گروه زبان خارجه با یکدیگر به رقابت می پردازند که هزار و 360 نفر زن و 823 نفر مرد در آزمون شرکت کرده اند.

سعیدی در رابطه با دلیل افزایش شرکت کنندگان در کنکور سال جاری، اظهار کرد: براساس شرایط آموزشی جدید، تمام دانش آموزان نظام قدیم و جدید در کنکور شرکت کرده اند و شرکت در کنکور منوط به فارغ التحصیلی دانش آموزان و کسب مدرک دیپلم بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: