• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-4214-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

نبود اراده قوی برای حل مشکل زخم کهنه زباله در بجنورد

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: مشکل دفن زباله در بجنورد تبدیل به یک زخم کهنه شده است و در حقیقت اقتصاد طلای کثیف در این شهر در حال از بین رفتن است.

علیرضا باغچقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: چندین سال است که برای ساماندهی معضل زباله در بجنورد صحبت می شود و جلسات مکرر گذاشته شده و هر سری وعده جدید نیز داده می شود اما کار به نتیجه نرسیده است.

وی ادامه داد: یک مرتبه حرف از ایجاد دفن گاه زباله و مرتبه دیگر از راه اندازی کارخانه کمپوست می شود اما تاکنون پاسخ قاطع و صریحی داده نشده است.

باغچقی در پاسخ به این سوال که پروژه ساخت دفن گاه زباله که از سال 96 در منطقه نجف آباد شهرستان بجنورد در حال احداث است به چه نتیجه ای رسیده است؟ اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در این منطقه مطرح می شود مباحث اجتماعی است که مانع راه اندازی هرچه سریع تر آن می شود اما به نظر می رسد علاوه بر وجود چنین مشکلی، اراده قوی نیز پشت آن شکل نگرفته که اگر چنین چیزی وجود داشت تاکنون باید پروژه به بهره برداری می رسید.

وی به دفن گاه کنونی زباله های شهر بجنورد در کوه باباموسی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر زباله در محلی دفن می شود که می تواند نقطه بسیار خوبی برای مباحث گردشگری باشد.

این مسئول با تصریح بر اینکه زباله ها در این منطقه به صورت غیراصولی دفن می شود، تاکید کرد: بخشی از قابلیت های گردشگری این منطقه به علت مشکل مذکور از بین رفته که البته قابلیت بازآفرینی دارد اما بسیار زمان بر است.

وی گفت: هرچقدر روند دفن غیراصولی زباله درمحل کوه باباموسی ادامه یابد وضع بدتر می شود و بالاخره در زمان خیلی طولانی مدت شیرابه های نفوذ کرده به زمین هرچند که منطقه کوهستانی است بالاخره بر روی مواردی همچون آب های زیرزمینی تاثیرگذار خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: