• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-2284-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

خراسان شمالی نیازمند توجه ویژه برای اعطای اعتبار به منظور اجرای پروژه های پیشگیرانه

مدیر کل دفتر بحران استانداری خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی نیازمند توجه ویژه برای اعطای امتیار به منظور اجرای پروژه های پیشگیرانه است.

نظری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه این استان، منطقه ای سیل خیز و زلزله خیز است، افزود: باید مطالعات پهنه بندی خطر سیل و زلزله در این استان انجام شود تا بتوان به وسیله آن اقدامات اساسی همچون جانمایی، مکان یابی و ... صحیح و دقیقی را انجام داد.

وی ادامه داد: البته در حال حاضر مطالعات پهنه بندی زلزله توسط دانشگاه بجنورد برای شهرستان بجنورد در حال انجام است اما باید این مطالعات برای تمام نقاط استان انجام شود.

نظری اظهار کرد: خراسان شمالی نیازمند تجهیز شدن به سامانه هشدار سیل است و از سوی دیگر نیازمند اعتبار ویژه برای تقویت سیستم های هواشناسی، لایی روبی مسیل و رودخانه ها و ایجاد دیوارهای ساحلی است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مهمترین نیازهای این استان ایجاد ساختمان فرماندهی مدیریت بحران است و خراسان شمالی جزء چهارمین استانی است که از این امکان محروم است.

این مقام مسئول تاکید کرد: قرار بر این بود تا طی چند سال گذشته این پروژه ساخته شود اما بعد از اعلام ممنوعیت در ایجاد ساختمان های جدید، اجرای این پروژه متوقف شد.

وی خاطرنشان کرد: برای ساخت این ساختمان تاکنون پیگیری های فراوانی شده است اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم.

مدیر کل دفتر بحران استانداری خراسان شمالی با اشاره به سفر رئیس جمهور به این استان طی اواخر ماه جاری بیان کرد: 1615 میلیارد ریال درخواست اعتبار برای پروژه های مذکور و سایر پروژه های حضور مدیریت بحران اعلام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: