• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 984-1688-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

خراسان شمالی 2 رویداد المپیاد ایرانیان را میزبانی می کند

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: این استان در دومین دوره المپیاد ورزشی ایرانیان، میزبان مسابقات دو رشته ورزشی رویینگ و سامبو خواهد بود .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، محمد بروحی در رابطه با جزئیات این خبر بیان کرد:  بر این اساس مسابقات رویینگ قایقرانی زنان و مردان و نیز سامبو پسران در المپیاد ایرانیان در خراسان شمالی برگزار می‌شود .

وی ادامه داد: سامبو یک رشته رزمی نسبتاً جدید روسی که بر فنون گلاویزی و پرتابی تأکید دارد و تلفیقی از مؤثرترین تکنیک‌های چندین رشتهٔ دیگر از جمله جودوی ژاپنی، کشتی آزاد و فرنگی و سبک‌های محلی کشتی آسیا میانه و قفقاز است که امسال برای نخستین بار وارد المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور شده است .

بروحی اظهار کرد: رویینگ نیز نوعی رشته قایقرانی است که در آن ورزش‌کاران بر روی یک قایق با استفاده از پارو در رودخانه، دریاچه یا دریا به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در این رشته قایقرانان در قایق رو به عقب نشسته و با استفاده از دو پارو که با گیره به قایق چسبیده‌، آن‌را به جلو هدایت می‌کنند. قایق‌های روئینگ دراز و باریک و دو سوی آن نیمه مدور است .

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی افزود: ورزشکاران این استان امسال در ۴۰ رشته المپیاد ایرانیان، که به میزبانی استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد .

بروحی یادآور شد: سال گذشته ۲۸۵ ورزشکار در ۳۷ رشته ورزشی از خراسان شمالی در اولین دوره این المپیاد شرکت کرده و موفق به دریافت ۱۹ نشان رنگین شده و ۲۵ ورزشکار نیز به اردوی استعدادهای برتر راه یافته بودند .

به گفته وی دومین دوره المپیاد ورزشی ایرانیان از ۳۰ مرداد تا ۱۰ شهریورماه در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: