• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-9314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پایان مهلت ثبت‌نام اینترنتی برای کتاب های درسی برخی از مقاطع تحصیلی

معاون پژوهش و برنامه ریزی منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: مهلت ثبت نام کتاب های درسی برخی از مقاطع تحصیلی به پایان رسیده است.

علی خوش آیینه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه مهلت ثبت نام کتاب های درسی که به صورت اینترنتی بوده است در مقاطع دوم تا ششم و پایه 11 و 12 به پایان رسیده است، اضافه کرد: اولین هدف در بحث خرید اینترنتی کتاب ها، در بحث هزینه ها بود که با تاخیر پرداخت می شد و این امر موجب شد تا هزینه ها به صورت آنلاین به دست ناشران و... برسد.

به گفته خوش آیینه ثبت نام کتاب های پایه های اول و دهم نیز آغاز شده است و دانش آموزان می توانند از طریق سامانه ثبت نام خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه سفارش اینترنتی کتاب ها موجب شده است تا افزایش قیمت پشت جلد کتاب ها افزایش نداشته باشد، اظهار کرد: هرساله حدود 15 درصد افزایش قیمت پشت جلد کتاب ها وجود داشت که این موضوع در برخی از کتاب ها به صفررسیده است و در برخی از کتاب ها افزایش ناچیزی وجود دارد.

معاون پژوهش و برنامه ریزی منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی عنوان کرد: افرادی که از ثبت نام جا مانده اند می توانند در مردادماه دوباره ثبت نام کنند و ارسال کتاب ها نیز از 10 شهریورماه آغاز می شود.

به گفته وی تا زمانی که خریدهای کتاب اینترنتی نبود، کتاب های مرجوع شده زیاد وجود داشت و همین امر موجب می شد تا برخی از آنان برای سال بعد استفاده شود و برخی هم به جهت اینکه تغییر در محتوا داشتن باید دوباره تبدیل می شدند که هزینه بسیار زیادی برای وزارت خانه به همراه داشته است.

خوش آیینه تاکید کرد: مابقی پایه ها مانند سال های گذشته می توانند برای خرید کتاب اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: