• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-9414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نخستین مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان خراسان شمالی با عنوان «شهدای اصناف» افتتاح شد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان خراسان شمالی با عنوان «شهدای اصناف» خبرداد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد، در آئین افتتاح این مرکز نیکوکاری بابیان اینکه این مرکز نیکوکاری باهدف توانمندسازی نیازمندان و مردمی شدن حمایت‌ها و استفاده از ظرفیت مردمی آغاز به کارکرد، افزود: بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌ها، امکانات و توانمندی‌ها اصناف و بازاریان می‌تواند زمینه خدمات‌رسانی به مددجویان تحت حمایت این نهاد را تسریع کند.
وی خاطرنشان کرد: کمک اتحادیه‌های مختلف صنفی در بخش‌های گوناگون ازجمله تأمین جهیزیه، مسکن، اشتغال، تحصیلی و کمک به سیل‌زدگان و نیازمندان هزینه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان در ادامه از تخفیف‌های مالیاتی به بازاریان و کسبه خیر و نیکوکار این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: خیران و نیکوکارانی که در جهت کمک به نیازمندان تحت حمایت این مرکز نیکوکاری قرار دارند از معافیت‌های مالیاتی خاص برخوردار خواهند شد.
الهی راد همچنین به واگذاری بخشی از جمع‌آوری صدقات مردمی به مرکز نیکوکاری اصناف اشاره کرد و گفت: مدیریت این اقدام از سوی کسبه و بازاریان باعث افزایش اعتماد عمومی و تسریع درروند خدمت‌رسانی به نیازمندان می‌شود.
وی با یادآوری اینکه هم‌اکنون بیش از
۱۰۵ هزار نفر در قالب ۵۴ هزار خانوار استان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی قرار دارند، تصریح کرد: این افراد از کمک‌معیشت، درمان، اشتغال، مسکن و بخش‌های فرهنگی این نهاد بهره‌مند هستند.
گفتنی است رئیس اصناف استان خراسان شمالی طی این مراسم
۳۰ میلیون تومان کمک نقدی در جهت ساخت سه خانوار یتیم تحت حمایت کمیته امداد اختصاص داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: