• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-3086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد:

لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در توسعه خدمات بهداشت و درمان در خراسان شمالی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بر بهره گیری از ظرفیت های نهادهای غیردولتی در توسعه خدمات بهداشت و درمان و سایر خدمات آموزشی، فرهنگی و پژوهشی  در استان تاکید کرد و افزود: جهاددانشگاهی به عنوان نهاد عمومی غیردولتی می تواند در تحقق اهداف در این زمینه موثر باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان، دکتر سیداحمد هاشمی در بازدید از جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: جهاددانشگاهی کمک حال دستگاه های دولتی است.

وی افزود: یکی از برنامه های دانشگاه استفاده از ظرفیت های سازمان های غیر دولتی است که می تواند راهبردی برای ارتقاء شاخص های سلامت باشد.

وی با بیان اینکه برای خدماتی از جمله خدمات آموزشی، فرهنگی و پژوهشی باید از نهادهایی مانند جهاددانشگاهی بهره برد، عنوان کرد: می توان با استفاده از ظرفیت های جهاددانشگاهی خدماتی را که بخش دولتی نتواند انجام دهد را به نحو مطلوب به مردم ارائه داد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در خصوص مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان، بیان کرد: این مرکز نخستین مرکز درمان ناباروری استان است که فاز نخست آن شامل ارائه خدمات IUI ، با همکاری جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی و در مساحت ۹۵۰ متر مربع به بهره برداری رسیده است.

به گفته وی براساس تفاهم نامه ای میان جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی، به دنبال ادامه همکاری‌ها خواهیم بود و اگر انتظارات برآورده شود اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

مهندس محسن رحمانی، سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی نیز در این بازدید اظهار کرد: هم افزایی دستگاه ها و نهادها در توسعه خدمات در استان موثر است.

وی افزود: جهاددانشگاهی به پشتوانه ظرفیت های استانی و ملی، می تواند در تحقق اهداف توسعه ای در استان یاری رسان باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به اتفاق معاونان خود از بخش های مختلف جهاددانشگاهی استان بازدید کرد و در خبرگزاری ایسنای این نهاد حضور یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: