• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-7984-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

توصیه های شرکت برق خراسان شمالی برای کاهش مصرف انرژی

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق خراسان شمالی توصیه کرد: شهروندان برای کولرهای آبی که بر روی پشت بام جانمایی شده، سایبان ایجاد کنند.

محمد صدقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، گفت: ایجاد این سایبان حدود شش درجه سانتی گراد در دمای کولر تاثیر دارد و به دلیل اینکه کولر خنک است باد حاصل از چرخش موتور نیز خنک خواهد بود.

وی افزود: از سوی دیگر به شهروندان توصیه می شود از روشن کردن لامپ های خودداری کرده و از نور طبیعی استفاده کنند.

صدقی ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از ادارات مشاهده می شود سیستم های کامپیوتری پشت پنجره جانمایی شده در نتیجه نور به این سیستم ها برخورد کرده و وضوح مانیتور را کاهش می دهد در نتیجه کاربر مجبور می شود تا نور سیستم را افزایش دهد که این امر موجب استفاده برق بیشتری می شود.

وی اظهار کرد: علاوه بر آن این امر موجب شده تا کاربر کرکره پرده ها را نیز بکشد که سبب تاریکی اتاق می شود و باید یک لامپ نیز برای ایجاد روشنایی ایجاد کند.

این مقام مسئول توصیه کرد: بهتر است کاربران از جانمایی سیستم های کامپیوتری در پشت پنجره ها خودداری کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن توصیه می شود افراد قبل از باز کردن درب یخچال، ابتدا فکر کنند چه چیزی را می خواهند از یخچال خارج کنند در نتیجه این امر سبب می شود تا درب یخچال زودتر باز و بسته و انرژی کمتری از آن خارج شود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق خراسان شمالی توضیح داد: هرچقدر دمای داخل یخچال خنک تر باشد، موتور یخچال کمتر کار کرده و انرژی برق کمتری را استفاده می کند.

به گفته وی افراد از روشن کردن لوازم برقی همچون اتو، ماشین لباس شویی و ... از ساعت 12 تا 16 که زمان اوج مصرف برق است، خودداری کنند.

صدقی تصریح کرد: طی یک هفته اخیر میزان مصرف برق در خراسان شمالی 9 درصد نسبت به سال گذشته در همین زمان رشد داشته و وضعیت مصرف برق در این استان به وضعیت قرمز رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: