• چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-6487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شب های فرهنگی با حضور هنرمندان ترکمنستان در بجنورد برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: شب های فرهنگی با حضور هنرمندان ترکمنستان در بجنورد از 31 مرداد تا یکم شهریور سال جاری برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حسین فرخنده در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت، با اشاره به اینکه مشترکات فرهنگی زیادی با کشور ترکمنستان داریم، اضافه کرد: هر اندازه روابط خود را با کشورهای مرزی در مباحث فرهنگی افزایش دهیم، توفیقات در زمینه سیاسی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه یک گروه 20 نفره از کشور ترکمنستان در بجنورد اجرا خواهند داشت، اظهار کرد: شب های فرهنگی با حضور هنرمندان کشور ترکمنستان به مدت دو شب در بش قارداش بجنورد برگزار می شود.

فرخنده در رابطه با جشنواره تئاتر جوان بیان کرد: از چهار سال قبل این جشنواره برگزار می شود و در حال حاضر نیز 34 گروه از شهرستان های مختلف اعلام آمادگی کرده اند و این تولیدات نیز تنها برای شرکت در جشنواره بوده است و برگزاری این جشنواره ها انگیزه ای برای هنرمندان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان نیز برگزار می شود، بیان کرد: این جشنواره در اصفهان برگزار می شود و 10 فیلم منتخب در سالن گلشن بجنورد نیز به نمایش گذاشته می شود.

به گفته وی در این جشنواره خانواده ها باید در کنار فرزندان خود به تماشا فیلم بنشینند و از مسائلی که در فیلم ها مطرح می شود استفاده کنند که این مسئله می تواند عامل مهمی در تحکیم بنیاد خانواده باشد.

فرخنده در رابطه با برگزاری نمایشگاه کتاب در استان بیان کرد: این نمایشگاه در مهرماه سال جاری در مصلی امام خمینی(ره)  برگزار می شود که هدف اصلی در نمایشگاه سال جاری افزایش کیفی سطح نمایشگاه است.

به گفته وی افزایش سالن های سینما از دستاوردهای بسیار خوب فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است و میانگین صندلی های سینما در کشور به ازای هر 620 نفر یک صندلی است اما در استان به ازای هر 441 نفر یک صندلی را داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی عنوان کرد: از سال 92 به بعد 60 کنسرت با حضور خوانندگان ملی داشته ایم و به دنبال برگزاری اینگونه کنسرت ها خواهیم بود.

وی در رابطه با مصوبات سفر ریاست جمهوری اظهار کرد: هفت میلیارد و 700 میلیون تومان در سفر ریاست جمهوری به استان تخصیص پیدا کرد و تا پایان سال 98 مجموعه های فرهنگی شهرستان جاجرم، گرمه و فاروج افتتاح می شود.

فرخنده ادامه داد: 245 مرکز فرهنگی هنری و... در استان داریم که نسبت به قبل سال 92 رشد 120 درصدی داشته ایم.

به گفته وی بیش از 350 هنرمند در استان بیمه شده اند که به دنبال افزایش این آمار خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: