• شنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-2584-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

چرا روند ساخت و ساز مسکن‌های سیل زده در خراسان‌شمالی کند است؟

معاون امور بازسازی و نوسازی مسکن های روستایی خراسان شمالی با اشاره به جاری شدن سیلاب از اواخر سال گذشته در این استان گفت: سهمیه ابلاغ شده به این استان برای ساخت منازل سیل زده شش هزار و 500 واحد بوده است.

روحانی در گفت و گو با ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با بیان اینکه در مرحله نخست سهمیه بازسازی یک هزار و 500 واحد ابلاغ شده و با پیشرفت های فیزیکی در حال ساخت است، افزود: سهمیه چهار هزار و 950 واحد نیز اخیرا اعلام شده اما هنوز به بانک های استان ابلاغ نشده است.

وی با اشاره به اینکه روند ساخت و ساز مسکن های سیل زده در خراسان شمالی نسبت به متوسط کشوری بالاتر است، ادامه داد: اما به طور کلی روند ساخت و ساز نسبت به پیش بینی های انجام شده آنقدر خوب پیش نرفته است.

روحانی اظهار کرد: بیشترین مشکل در شهرستان راز و جرگلان بوده که سهمیه ساخت در این منطقه دو هزار و 900 واحد بوده است.

وی توضیح داد: در ابتدا تعدادی زیادی از سیل زدگان این شهرستان تمایلی به دریافت تسهیلات جهت ساز و ساخت نداشتند که تلاش های زیادی برای راضی شدن آن ها انجام شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: از سوی دیگر بیشتر بانک های عامل برای دریافت تسهیلات در این شهرستان وجود ندارد و تعدادی از متقاضیان مجبور هستند به بجنورد برای دریافت تسهیلات و انجام کارهای اداری مراجعه کنند.

به گفته وی بانک های ملی و صادرات در شهرستان راز و جرگلان شعبه دارند و بانک های مسکن، تجارت، رفاه و توسعه تعاون فاقد شعبه در این منطقه هستند.

وی توضیح داد: از سوی مسافت زیاد شهرستان راز و جرگلان تا بجنورد برای حمل و نقل مصالح ساختمانی و تمایل آن ها برای داشتن فقط پیمانکاران بومی از دیگر مشکلاتی بوده که در این راستا وجود داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: