• دوشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-3084-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

تاکید استاندار خراسان شمالی بر انجام تلاش برای کارآفرینی افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی

استاندار خراسان شمالی گفت: مسمتری افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی نسبت به سال های گذشته سه برابر افزایش یافته است ولی تلاش برای مهارت آموزی و کارآفرینی افراد تحت پوشش باید در صدر کارها باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، دکتر محمدعلی شجاعی اظهار کرد: یکی از تاکیدات دولت تدبیر و امید افزایش رفاه اجتماعی است که برای تحقق این هدف اقدامات مختلفی از جمله افزایش مستمری بازنشستگان را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با مروری بر اقدامات دولت در حوزه رفاهی اجتماعی افزود: مستمری بازنشستگان در سال های ۹۶ و ۹۷ به ترتیب ۱۴/۵ و ۱۹/۵ درصد افزایش یافته است و این میزان در سالجاری ۳۶/۵ درصد است.

شجاعی ادامه داد: از سال ۹۶ تاکنون به افزون بر شش میلیون و ۵۰۰ هزار زنان کارگر سرپرست خانوار و کارگران فصلی و ساختمانی سهام عدالت واگذار شده است.

شجاعی در ادامه به بررسی دولت تدبیر و امید برای کمک جبرانی و حمایت غذایی از اقشار کم درآمد در دو سال گذشته اشاره داست و گفت: طی ۵ مرحله که در ۴ مرحله آن به ۳/۸ میلیون خانوار  در مرحله آخر به ۱۴/۸ میلیون خانوار سبد حمایتی تخصیص داده شده است.

شجاعی در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: تاکید بنده افزایش مهارت آموزی با هدف ایجاد اشتغال در تمامی اقشار استان به ویژه افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی می باشد تا تعداد افراد تحت پوشش با کسب درآمد پایدار و افزایش رفاه زندگی, کاهش یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: