• دوشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 986-2687-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان شمالی خبر داد:

برگزاری نمایشگاه کتاب از ۱۰ مهر ماه در بجنورد

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی از برگزاری نمایشگاه کتاب از ۱۰ الی ۱۶ مهر ماه سالجاری در مصلی بجنورد خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، ولی الله حیاتی در نشست انجمن کتابخانه های عمومی استان اظهار کرد: توسعه کمی و کیفی کتابخانه های استان در دستور کار استاندار خراسان شمالی قرار گرفته است به گونه ای که در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان مصوباتی برای توسعه کتابخانه ها در سراسر استان در نظر گرفته شد.

حیاتی افزود: به دنبال اجرای طرح اهدای کتاب از منازل به کتابخانه ها در استان هستیم که برای تحقق این امر باید رسانه ها به ویژه صدا و سیما و دستگاه های اطلاع رسان ورود جدی داشته باشند و از مردم استان خواستارم کتاب هایی که در منزل مورد استفاده آنان نیست به کتابخانه های استان تحویل دهند.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته استان خراسان شمالی به رغم کمبود نیروی انسانی به توفیقات خوبی در حوزه کتابخانه ها دست یافته است که رتبه اول کشوری سرانه فضای کتابخانه ای و روستاهای دوستدار کتاب از جمله این توفیقات است.

حیاتی با قدردانی از اداره کل امور شهری استانداری برای پیگیری پرداخت مطالبات شهرداری ها به کتابخانه ها، افزود: تمهیدات لازم برای توسعه کمی و کیفی حوزه کتاب و کتابخوانی در استان اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: با هدف افزایش سرانه مطالعه در استان پیشنهاد می شود ایستگاه مطالعه در مکان های عمومی ایجاد و همچنین از واقفین و خیرین حوزه کتاب در استان تجلیل شود.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی در ادامه سخنان خود کتاب را کلید دانایی انسان ها توصیف کرد و افزود: هر چه میزان سرانه مطالعه کتاب در یک جامعه افزایش یابد راه توسعه یافتگی کشورها هموارتر می شود.

حیاتی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در بجنورد تصریح کرد: ایجاد غرفه هنرمندان و معرفی ناشران در حاشیه این نمایشگاه برای غنای بیشتر نمایشگاه می تواند موثر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: